Koltuk Takımları yaşam alanlarımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Bir evde olmazsa olmaz koltuk takımları hakkında bilmemiz gereken unsurlar...

Koltuk Takımları Makale

Koltuk Takımları Makale

Koltuk Takımları Makale

8 10 99
Koltuk Takımları yaşam alanlarımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Bir evde olmazsa olmaz koltuk takımları hakkında bilmemiz gereken unsurlardan bahsedeceğiz.

Türkiye'de ekonominin ve teknolojinin gelişimiyle beraber zaruri ihtiyaçlarımızın kalitesi daha ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden evlerimize koltuk takımı beğenirken piyasadaki mobilya rekabetine paralel çok araştırma yapmaktayız. Kişilerin alım güçlerine göre değişen arz-talep dengesi mobilya üreticileri için bir argümandır. Bazı kesim, koltuk takımı modelleri beğenirken ve satın alırken kalitesinin yanında aynı zamanda o yılın modasını da takip etmektedir. Bu yüzden her sene koltuk takımı üreticileri olarak, arge çalışmalarına ağırlık verip, son trend koltuk takımları üretmekteyiz. Mahir Mobilya olarak, koltuk ve berjer modellerinde her zaman yenilikçi kimliğimizle öncü firmalar arasında yerimizi almaktan gururluyuz. Firmamız E1 kalitesinde ve Avrupa Standartlarında koltuk modelleri üretmektedir. Firma, aynı zamanda müşterinin isteği üzere özel ölçüyle koltuk da üretmektedir, böylece daha geniş müşteri portföyü oluşmaktadır. Küçük salonlarınız dahi olsa istediğiniz ölçüde yataklı ve sandıklı modern koltuk modelleri, açık ve canlı renklerde döşenip odalarınız ferahlayacak ve fonksiyonel bir kullanım sağlanacaktır. 
Koltuk kullanımı hakkında bilgilerimizi paylaşacak olursak; koltuk takımları genelde üçlü, ikili ve berjer olarak takım halinde kullanılmaktadır. Genelde evlerin 2 oda 1 salon şeklinde olduğunu düşünürsek, koltuk takımlarımız aynı zamanda hem salon hem de oturma grubu olarak değerlendirilebilir. Durum böyle olunca daha uzun ömürlü kullanmak için bakımının önemi ön plana çıkmaktadır. Koltuk takımını seçerken leke tutmayan o zamanın son trend kumaşlarından seçmemiz gerekmektedir. Silinmeye uygun veya koltuk takımındaki her kanepenin minderlerinin fermuarlı çıkarılıp yıkanmasına dikkat edilmelidir. Temizleme işlemi yapılırken ılık su hazırlanmalı ve saf kalıp sabun ile renk vermeyen lif kullanılmalıdır. Aynı zamanda koltuk takımlarında kullanılan sünger dansetesi ne kadar yüksek olursa çökmelere karşı o kadar kaliteli ve uzun ömürlü olur. Hemen deforme olmuş kanepeler görselliği ve sağlıklı kullanımı kötü yönde etkileyecektir. En güzel süngerler 36 dansete ve daha yukarısı HR süngerler ve 32 dansete  gri süngerlerdir. HR süngerler yumuşak oturum için ideal olup, gri süngerler ise yataklı ve sandıklı yapılan koltuk takımlarında ideal seçimdir. Salonlarımızda yataklı koltuk takımı almayı düşünüyorsak yeni mekanizmalı duvara sıfır yatak sistemleri mevcut olup, bu modellerden tercih etmeliyiz. Bu sistemli koltuk takımları aynı zamanda yerden yüksek olup salonlarımızın yer temizliğinde kolaylık sağlamaktadır ve parkelerimiz çizilmemektedir. 

0 yorum:

elektroniksigaralar