Genç neslin mobilya seçimlerinde köşe koltuk takımları ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Köşe koltuk, fonksiyonel oluşu ve  rahat kull...

Makale

Makale

Makale

8 10 99
Genç neslin mobilya seçimlerinde köşe koltuk takımları ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Köşe koltuk, fonksiyonel oluşu ve  rahat kullanımıyla beğenilmektedir. Bu makalemizde köşe koltuk takımları hakkında bilgilerimizi paylaşacağız.

Her mekana rahatlıkla uyum sağlayabilecek ölçülerde tasarlanan köşe takımları; dar mekanlarınızı değerlendirmenizi sağlayacak ve misafirleriniz için vazgeçilmez olacak. Gelişen teknolojiye paralel, yeni yapılarda salonlarında daha dar yapıldığı dönemde köşe koltuk takımlarına rağbet gittikçe artmaktadır. Bu sebeple mobilya firmaları ve koltuk üreticileri, arge çalışmalarını bu yöne doğru yoğunlaştırmaktadırlar. Dikkat çekici, iddialı, özgün ve stil sahibi köşe koltuk modellerini hemen hemen her firma da görebilmekteyiz. Mahir Mobilya'nın 2014 köşe koltuk modelleriyle rahatlık ve tarzı yakalayacaksınız. Eviniz hiç olmadığı kadar ilgi çekecek. Yataklı ve sandıklı köşe koltuk takımları ile hem siz, hem misafirleriniz rahat ederken fonksiyonel bazası ise ihtiyacınıza göre depolama alanı oluşturarak yaşam alanınızı ferahlatır. Bazen keskin, bazen yumuşak hatlara haiz köşe koltuk modelleri, farklı kumaş kombinasyonları ahşabın birlikteliği ile sizin ve sevdikleriniz için sıcak ve samimi ortamlar yaratıyor. Köşe koltuk takımlarında kullanılan kumaşlar hava alabilen ve kolay temizlenen tür seçilmeli. Aynı zamanda köşe takımlarını temizlik için çekme durumu zorluğu göz önünde bulundurulursa, yerden yüksek modeller tercih edilmelidir. 

Köşe koltuk takımları temizliği ve bakımı hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir? Köşe koltuk takımlarımızın daha uzun ömürlü olabilmeleri için  iskeleti ahşap gürgen kullanılmalı, suntalem veya mdf iskelet yapıları çok sağlıklı olmaz. Aynı zamanda, kullanılan sünger 32 dansete veya HR sünger olmalıdır. Kumaşlarımız E1 kalitesinde son trend kaliteli kumaşlardan seçilmeli, makinede veya elde yıkamalara karşı dayanıklı olmalıdır. El ile temizleme durumunda saf kalıp sabun ve ılık su kullanılmalı, ahşap kısımların temizliğinde ise pronto tarzı temizleyiciler kullanılmalıdır. Çamaşır suyu veya katkılı madde içeren temizleyiciler kesinlikle kullanılmamalıdır.  

0 yorum:

elektroniksigaralar