Peki ya oturma şekliniz sağlığınızı olumlu yönde etkiliyorsa? Günde ortalama 8 saat uyuyoruz. Bir ofis çalısanı ise günde 10 saate kada...

Ofiste Ergonomi

Ofiste Ergonomi

Ofiste Ergonomi

8 10 99
Peki ya oturma şekliniz sağlığınızı olumlu yönde etkiliyorsa?
Günde ortalama 8 saat uyuyoruz. Bir ofis çalısanı ise günde 10 saate kadar masa basında çalışıyor.
1 Gövde Duruşu
Sorun 
En ergonomik çözümler, farklı beden tipleri ve ölçülerine göre geniş bir aralıkta tasarlanır. Oysa her beden özeldir!
Çözüm
Ergonomik açıdan destek sağlayan, sağlık ve konforu aynı anda gözeten, global endüstri standartlarının üzerinde bir ürün seçmelisiniz.
2 Kol ve Dirsek Hizası
Sorun
Kronik olarak sıkışan bilek sinirleri, kalıcı rahatsızlıklara sebep oluyor: Hatta sürekli klavye kullananlarda karpal tünel sendromu oluşabiliyor.
Çözüm 
4 boyutlu ve ayarlanabilir kolçaklar, bilekten dirseğe uygun duruşa olanak tanıyor. Otururken pozisyon değiştirildiğinde de pasif ergonomik bir destek sağlıyor.
3 Senkronize Destek
Sorun
Araştırmalara göre; desteksiz oturma biçimleri, ofis çalışanlarının her 30 dakikada bir ağırlık merkezi ve oturma pozisyonlarını değiştirmelerine sebep oluyor.
Çözüm 
Ağırlık merkezi ve pozisyon değişiklikleri arasında senkronize olarak sırt, bel ve kol desteği sağlayan ofis koltukları, daha rahat ve verimli çalışılmasını sağlıyor.
4 Asimetrik Bel Destegi
Sorun
Masa basında çok uzun süre çalışan kişilerin üst gövde ağırlığı, bel kemeri üzerinde yoğunlaşır. Bu kişilerin bel fıtığı olma riski yüksektir.
Çözüm
Asimetrik bel desteği ve gergi kontrolü, bel bölgesindeki omur disklerine, kalça kemiğine ve omurgaya destek sağlar.
5 Otomatik Agırlık Ayarlama
Sorun 
Ortak çalışma alanlarında, kullanıcılar her gün sandalyelerini kendi ihtiyaçlarına göre ayarlamak zorunda kalıyor. Bu durum, beden tipiyle uyumsuz ayarlarda koltuk kullanma olasılığını artırıyor.
Çözüm
Ortak çalışma alanları için tasarlanmış özel bir koltuk var. Her kullanıcının ihtiyacına göre Ergonomik ayarları otomatik olarak yapıyor!


kaynak: http://www.dezeen.com/2016/08/11/haworth-white-papers-active-ergonomics-emerging-workplace-office-design/ 

0 yorum:

elektroniksigaralar